Ceva cu RPG idk
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ceva cu RPG idk

Ăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă. Da. Scriem. Chestii.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CăutareCăutare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

[ʀᴘɢ​] love will tear us apart

In jos 
AutorMesaj
hippient

hippient

[ʀᴘɢ​] love will tear us apart Empty
MesajSubiect: [ʀᴘɢ​] love will tear us apart   [ʀᴘɢ​] love will tear us apart EmptyJoi Sept 03, 2020 8:47 pm

postez topicul acuși Smile)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elianne Deville
Admin
Elianne Deville

[ʀᴘɢ​] love will tear us apart Empty
MesajSubiect: Re: [ʀᴘɢ​] love will tear us apart   [ʀᴘɢ​] love will tear us apart EmptyJoi Sept 03, 2020 8:53 pm

[ʀᴘɢ​] love will tear us apart YhdFY6g
[ʀᴘɢ​] love will tear us apart RXTMiT5 [ʀᴘɢ​] love will tear us apart OUFBmpW [ʀᴘɢ​] love will tear us apart TZQH0gs [ʀᴘɢ​] love will tear us apart 41NfgqS [ʀᴘɢ​] love will tear us apart GgopbQB
[ʀᴘɢ​] love will tear us apart Hjr7Tlw
[ʀᴘɢ​] love will tear us apart VYcvddY [ʀᴘɢ​] love will tear us apart MPxVjJq [ʀᴘɢ​] love will tear us apart RKRXJ74 [ʀᴘɢ​] love will tear us apart 4VIPiHN [ʀᴘɢ​] love will tear us apart 4ZnMKKr

Luminat numai de ecranul sprijinit de perete, chipul Carmei are o familiaritate aparte, în așa fel încât simpla ei prezență, tolănită pe canapea mea roșie, asortată cu părul ei lung, capătă un aer incredibil de intim, ca și cum numai eu aș putea avea acces la această imagine. Până să îmi treacă pragul nu am realizat niciodată cât de întunecos este, de fapt, apartamentul meu ori cât de bine se potrivește trupul ei în fotoliul masiv de lângă măsuța de cafea. Mă pregăteam, de altfel, să îl arunc, căci design-ul de inspirație rococo nu se potrivește absolut deloc cu restul mobilierului neogotic. Apoi a apărut ea și s-a așezat direct, zâmbindu-mi sfios. I-am făcut cafea și și-a turnat din sticla de Baileys înghesuită pe masă, printre maldere de schițe neterminate și scrumiere prea pline. Am privit fascinată, admirându-i degetele lungi și elegante, care ani la rândul s-au împleticit cu ale mele și mi-au mângâiat obrazul cu blândețe. Mi-am aprins o țigară și m-am înjurat în tăcere pentru că m-am gândit să arunc fotoliul ăla.
Au trecut două ore de când am sărutat-o afectuos când a venit, și, în mod miraculos, pentru prima dată de la începutul săptămânii, nu s-a vărsat nimic, cu am spus nicio prostie sau nu am fost întrerupte de niciun cor de voci ostile, terifiați de imaginea unui cuplu de același sex savurându-și cocktailul în spațiul public. Deși „In the mood for love” ( film sugerat de Carma, căci, după mine, am fi revăzut „Vertigo” pentru a zecea oară ) rulează neîntrerupt pe fundal, privirea mea nu-și găsește locul pe ecran. În schimb, inspir fericită imaginea fetei atât de dragi mie, sprijinită de mine, în timp ce rochia lungă se revarsă peste pijamalele mele din dantelă. În semi întuneric unghiurile feței sale se conturează mai clar, accentuate de umbre dure și colțuroase, iar părul îi este mai roșu ca niciodată.
Mă ridic încet și mă întind cât să sting țigara ce atârnase până atunci în mâna mea, apoi suflu absentă scrumul picat pe canapea și pe piciorul meu; aproape mecanic, întind mâna fără să mă uit către pachetul deschis de Marlboro roșu lung și extrag ultima țigară. Continui să pipăi după Zippo-ul argintiu ce ar fi trebuit să fie tot acolo, fără succes, însă.
- Ai luat tu bricheta? întreb în timp ce mă îndrept de spate, sucindu-mă în așa fel încât să o pot privi pe Carma.
O admir iar și iar, încă perplexă cum completează atât de bine mansarda asta învechită, transformând-o într-o operă de artă. Pereții albi și ferestrele mozaic, biblioteca neagră și înaltă, cu cărți vechi și colorate, candelabrul extins, cu brațe ascuțite, cumpărat de la târgul de vechituri din Sibiu, toate par a fi construite în jurul ei, precum o muză a întregii mele existențe. Și, în momentul ăsta, nu pot decât să mă gândesc căs nu mai pot să o la să plece de lângă mine, căci, în absența ei, universul meu stă să se prăbușească.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://nustiucesascriuaici.forumgratuit.ro

[ʀᴘɢ​] love will tear us apart
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ceva cu RPG idk :: Role Play Game :: Role Play Game - Desfășurare-
Mergi direct la: