Ceva cu RPG idk
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ceva cu RPG idk

Ăăăăăăăăăăăăăăăăăăăăă. Da. Scriem. Chestii.

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CăutareCăutare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv )

In jos 
AutorMesaj
Elianne Deville
Admin
Elianne Deville

▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) Empty
MesajSubiect: ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv )   ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) EmptySam Mar 28, 2020 6:00 am

▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) ZyVLXri
● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
Dacă tot am făcut nenorocirea asta de forum, în speranţa de a-mi reînvia un vechi hobby – super
productiv, zic eu – hai să adaug și un prim RPG colectiv, cât se poate de simplu și cu o tematică
care oferă destulă libertate.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) DBARLDz ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) Fb2eNcc ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) ZXRLsOs ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) RIxSerK ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) HRbl7ED
─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─
▸ ▸ ▸CONTEXT▸ ▸ ▸
─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─
La 3 ani după finalizarea UNATC-ului, un grup de vechi amici aleg să se reunească, în dorința consolidării unui
proiect comun și care, speră ei, să le pună, în sfârșit, numele în rândul marilor cineaști cel puțin autohtoni.
Cu toate acestea, lipsa unei idei concrete, orgoliile, realizările personale și slăbirea legăturii de altă dată nu fac
decât să le stea în cale.  Va avea, deci, proiectul, impactul dorit? Sau, măcar, o finalitate?

▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) GbXVPhH
◂ ◂ ◂LAMURIRI SI REGULI◂ ◂ ◂
- Fiecare își poate crea un personaj ( sau mai multe, dacă țineți musai ), pe care îl/le va folosi pentru a interacționa cu personajele celorlalți. Acțiunile, dialogurile, gândurile, toate trebuie să fie scrise din perspectiva personajului, la persoana I.  
- Fiecare personaj are nevoie de un face claim, adică o față – orice actor, cântăreț, model, persoană care considerați că s-ar potrivi personajului vostru.
- Aici vom posta numai fișele de înscriere, iar când se vor aduna câteva personaje, voi posta și topicul de desfășurare, unde vom scrie efectiv.
- Rețineți că vă puteți folosi exclusiv personajele voastre, fără a interveni în ceea ce face personajul altcuiva, chiar dacă interacționați cu acesta.
- Nu e nevoie de posturi lungi, dacă nu simțiți nevoia.
- Este perfect posibil ca între personaje să se creeze diferite tipuri de relații, de orice natură.
- Dacă aveți două personaje, nu le faceți să comunice numai între ele. Pot schimba vorbe și pot avea anumite legături ( foști, frați, buni prieteni ), dar nu vă limitați numai la asta.
- Ar fi drăguț, totuși, ca limita inferioară a unui post să fie de 5 rânduri. Nu e nevoie, totuși, ca un post să fie de o pagină. Nu uitați, construim povestea aceasta împreună.
- Citiți ceea ce au scris ceilalți, pentru a vă raportați corect la situațiile create.
─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─
─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─ ─
▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) HsWhK8K
▸ ▸ ▸FISA PERSONAJULUI▸ ▸ ▸
Oʙʟɪɢᴀᴛᴏʀɪᴜ﹕ Nume // Prenume // Vârstă // Facultate: Film/Teatru // Profil // Istoric // Personalitate // Preferă // Îi displace // Aspect
Oᴘᴛɪᴏɴᴀʟ﹕ Poreclă/Nickname // Zodie // Orientare Sexuală // Master ( în cazul în care a făcut ) / / Alte detalii
▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) 031gNkz ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) NCLrDCy ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) CNsHKtd ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) EGw7ToY ▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) G3C7Us7
▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv ) BIynKRc

Cel mai probabil, voi veni eu prima cu un model de fișă de înscriere, iar pentru mai multe lămuriri, dacă aveți nevoie, îmi scrieți ^^. Pwp.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului https://nustiucesascriuaici.forumgratuit.ro

▸ ▸ Aᴘʀᴏᴀᴘᴇ ᴄɪɴᴇᴍᴀ - ˢᵃᵘ ᶰᵘˀ ( colectiv )
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ceva cu RPG idk :: Role Play Game :: Role Play Game - Înscrieri-
Mergi direct la: